In de week van 17 t/m 21 maart 2025 organiseert CSG Liudger Raai, een projectweek Wereldburgerschap. Aan deze week nemen alle leerlingen van de school en 60 leerlingen uit het buitenland deel. Er zijn vijf uitwisselingen waarbij leerlingen te gast zijn bij leerlingen van de school.
Programma
Het programma bestaat onder andere uit internationale wedstrijden, een kunstproject in theater De Lawei, verkeerseducatie, een gastles over 80 jaar vrijheid, maatschappelijke stages, veteranen die hun ervaringen delen, bezoeken aan Westerbork en Amsterdam en stedenreizen naar Praag, Rome, Berlijn en Barcelona.
Visie op Wereldburgerschap
Bij CSG Liudger Raai staat Wereldburgerschap centraal in het onderwijs. Teamleider Grietje Soet: “We vinden het belangrijk dat onze leerlingen niet alleen kennis opdoen, maar ook leren hoe ze een betrokken en verantwoordelijke rol kunnen spelen in de wereld om hen heen. In een tijd waarin de wereld steeds meer met elkaar verbonden is, willen we hen helpen verder te kijken dan hun eigen grenzen en zich bewust te worden van de wereldwijde vraagstukken, zoals politiek, economie, ecologie, cultuur en technologie.”